آغاز بزرگترین آزمایش جهانی “تست خون برای تشخیص ۵۰ نوع سرطان”

متخصصان علوم پزشکی در انگلیس از آغاز بزرگترین مطالعه جهانی با هدف انجام آزمایش خونی برای تشخیص زودهنگام ۵۰ نوع مختلف سرطان خبر دادند.

به گزارش سایت عکس پارس، سرویس سلامت همگانی انگلیس امروز (دوشنبه) بزرگترین آزمایش جهانی تست خون را آغاز می کند که می تواند در تشخیص بیش از ۵۰ نوع سرطان، پیش از بروز علائم بیماری مورد استفاده قرار گیرد.

در این آزمایش DNA موجود در خون بیمار بررسی می شود تا مشخص شود آیا از سلول های سرطانی نشات گرفته اند یا خیر. تشخیص زودهنگام سرطان موجب می شود تا شانس زنده ماندن بیمار افزایش پیدا کند.

سرویس سلامت همگانی انگلیس اعلام کرده است که قصد دارد از ۱۴۰ هزار داوطلب ثبت نام کند تا مشخص شود این آزمایش به عنوان یک آزمایش تصادفی چقدر خوب عمل کرده است. سپس نمونه خون نیمی از شرکت کنندگان مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

متخصصان انگلیسی تاکید کردند: باید این آزمایش را با دقت مطالعه کنیم تا متوجه شویم آیا می توان با این روش تعداد موارد ابتلا به سرطان را که معمولا در مراحل پایانی بیماری تشخیص داده می شوند به میزان قابل توجهی کاهش داد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، پزشکان می گویند این آزمایش می تواند تغییری در تشخیص زودهنگام سرطان ایجاد کند.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *