مجید سعیدی، عکاس ایرانی، پس از سه هفته حبس از زندان آزاد شد

مجید سعیدی، عکاس سرشناس ایرانی پس از سه هفته بازداشت در زندان استان آذربایجان غربی، با قرار موقت از حبس آزاد شد.

به گزارش سایت عکس پارس، سعیدی با اعلام این خبر در صفحه اینستاگرام خود تاکید کرده تا زمان برگزاری دادگاه آزاد خواهد بود. این عکاس ایرانی سه هفته قبل در نزدیکی مرز ایران و ترکیه و از سوی نیروهای امنیتی ایرانی به علت آنچه «عکاسی از مناطق ممنوعه» عنوان شد، بازداشت شده بود.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده او در حال عکاسی از جمعی از پناهجویان افغان بود که در انتظار ورود به کشور ترکیه بودند. این افراد در اردوگاهی در استان آذربایجان غربی اسکان داده شده بودند.

مقام‌های ایرانی، واکنش رسمی در این خصوص نداشتند اما اطرافیان آقای سعیدی گفته بودند این عکاس مجوزهای لازم را برای عکس‌برداری از اردوگاه پناهجویان افغان داشته است. این عکاس ایرانی سالها در افغانستان فعالیت داشته و تصاویر او در پروژه «سرزمین مناقشه» از این کشور در سال ۲۰۱۵ برنده جایزه فستیوال «فوتو ریپور‌تر» فرانسه شده بود.

آقای سعیدی در متنی که در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک گذاشته نوشته است که ماموران بازجویی اتهامات او را تبلیغ علیه نظام و عکسبرداری و مستندسای از اماکن حساس نظامی معرفی کرده‌اند. او در پایان با اشاره به اینکه هیچ کار غیر قانونی انجام نداده از تمام کسانی که در این مدت پیگیر آزادی او بوده‌اند تشکر کرده است.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *