قلب تاریخی قاهره مرمت می‌شود

مقام‌های مصر قصد دارند با اجرای یک پروژه جدید بخش‌های تاریخی «قاهره» را مرمت کنند.

به گزارش سایت عکس پارس به نقل از رویترز، در جریان یک پروژه جدید، قلب تاریخی «قاهره»، یکی از مکان‌های فهرست میراٍث جهانی یونسکو، مرمت خواهد شد. هدف مقام‌های مصر از اجرای این پروژه مرمت، احیا و ارتقا دادن «قاهره» به عنوان یک مکان گردشگری است.

در جریان این برنامه معماران و متخصصان حرفه‌ای مرمت این امکان را خواهند داشت تا در نجات ساختمان‌های تاریخی که به دلایل مختلف در خطر نابودی قرار دارند فعالیت کنند.

«محمد الخطیب» سرپرست این پروژه مرمتی می‌گوید دولت با هر میزان بودجه لازم برای اجرای این پروژه موافقت کرده است.

به این ترتیب افراد حاضر در این پروژه به زودی روند مرمت نمای ساختمان‌های قدیمی‌تر را که حتی به طور رسمی در فهرست بناهای تاریخی قرار نگرفته‌اند نیز آغاز خواهند کرد.

در راستای این پروژه همچنین چند مورد از کاروانسراهای این شهر به هتل‌ بوتیک‌ها تبدیل خواهند شد؛ ایده‌ای که تاکنون در تمام نقاط خاورمیانه با موفقیت روبه‌رو شده است.

دولت قصد دارد حدود ۱۰ درصد از منطقه تاریخی شهر را در مرحله اولیه دوساله بازسازی کند.

بخش زیادی از مرحله اولیه این پروژه به مرمت منطقه اطراف سه دروازه بزرگ که توسط «فاطمیان» ساخته شده است، اختصاص خواهد یافت.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *