طارمی جایزه پوشکاش را می‌خواهد

مهاجم ایرانی تیم پورتو از رویای خود پرده برداشت.

به گزارش سایت عکس پارس ، تا همین چند سال پیش هیچ ایرانی تصور نمی‌کرد فوتبالیست‌های ایرانی بتوانند در چنین سطحی از رقابت‌های اروپایی حضور پیدا کنند. نسل طلایی فوتبال ایران این روزها در رقابت‌های مختلف اروپایی می‌درخشند و جایی برای خود دست و پا کرده‌اند.

در روزهای گذشته بازیکنان ایرانی در لیگ‌ قهرمانان اروپا، لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا پا به توپ شدند و مقابل تیم‌های مطرح اروپایی قرار گرفتند. اوج درخشش ایرانی‌ها در مقابل لیورپول و شاگردان یورگن کلوب رقم خورد. پورتو با وجود شکست سنگین مقابل لیورپول اما با فرصت طلبی مهدی طارمی، بازیکن ایرانی‌اش دروازه آلیسون بکر را باز کرد.

مهدی طارمی پیش از گلزنی مقابل لیورپول در لیگ پرتغال توانست مقابل ژیل ویسنته گلی استثنایی را به ثمر برساند. او در دقیقه ۸ توپ را از مدافع تیم میزبان ربود و با دید خوب از میانه‌های میدان شوتی غیر قابل پیش‌بینی را روانه دروازه حریف کرد و این توپ به زیبایی وارد دروازه ژیل ویسنته شد. گلی که در کنار آن قیچی برگردان مشهور به چلسی می‌تواند جزو زیباترین گل‌های فصل دنیا لقب بگیرد و شانس کسب جایزه پوشکاش را داشته باشد.

طارمی در رابطه با این‌که چقدر امیدوار است در مراسم بهترین‌های فیفا حضور داشته باشد و جایزه پوشکاش را کسب کند؟ گفت: چند سالی است که به این موضوع فکر می‌کنم که یک روز در  مراسمی که جایزه‌هایی  به بازیکنان تعلق می‌گیرد، حضور داشته باشم. نمی‌دانم کدام جایزه اما شاید گلی که زدم کاندید جایزه گل پوشکاش شود. با محبتی که مردم همیشه داشتند امیدوارم گل من  رای بیاورد و در مراسم حضور داشته باشم.

او هم‌چنین در این خصوص عنوان کرد: مطمئنم اگر امسال نشود به یک نحوی من در مراسم بهترین‌های دنیا حضور خواهم داشت. همین که با حضورم در این مراسم مردم خوشحال شوند برایم ارزشمند خواهد بود. ارزش آن جایزه چیزی نیست که به آن فکر کنم ولی اسم ایران و مردم برایم جذاب‌تر است.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *