تصاویر تازه‌ای از سینمای ایران در فرانسه

دومین جشنواره سینمای ایران در شهر ویتره فرانسه با عنوان «تصاویری تازه از ایران» با نمایش آثار داستانی و مستند درحال پیگیری است.

به گزارش سایت عکس پارس ، در این رویداد سینمایی از تاریخ ۹ نوامبر (۱۸ آبان) با نمایش فیلم «خورشید» ساخته مجید مجیدی آغاز کار شده و تا ۱۴ نوامبر (۲۳ آبان) در شهر کوچک ویتره فرانسه ادامه خواهد یافت، چند فیلم بلند داستانی دیگر نیز از سینماگران ایرانی به روی پرده خواهد رفت.

«تی‌ تی» به کارگردانی آیدا پناهنده، «من اینجا هستم» ساخته عباس امینی، «دشت خاموش» از احمد بهرامی، «جهان با من برقص» به کارگردانی سروش صحت به همراه دو مستند «سایه‌های بی‌خورشید»  مهرداد اسکویی و «سونیتا» از رخساره قائم مقامی، دیگر فیلم‌هایی هستند که در این رویداد سینمایی به نمایش گذاشته می‌شوند.

جشنواره «تصاویر تازه‌ای از ایران» در ویتره فرانسه امسال دومین دوره برگزاری خود را تجربه می‌کند و هدف آن پرداختن به فرهنگ و سینمای ایران است.

روح الله حسینی، ابراهیم مختاری، «آگنیس دو ویکنو» استاد رشته تاریخ فیلم در دانشگاه پاریس، «جولی بورده» متخصص روانشناسی، «میشل دیدیه» متخصص علوم اجتماعی، «پیتر لاتزکو» کارگردان مجموعه مستند «ایران از آسمان» و ستاره پیرخردی منتقد فیلم ایرانی، داوران این دوره از جشنواره هستند.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *