خانه به دوشی در آینده اینچنین خواهد بود!

یک خانه سیار آینده‌نگرانه با پاهای مکانیکی می‌تواند تقریباً در تمام سطوح راه برود و خانه به دوشی را به شکلی متفاوت تداعی کند.

به گزارش سایت عکس پارس به نقل از آی‌ای، از آنجایی که شیوع همه‌گیری کووید-۱۹ مردم را به مکان‌های دورافتاده سوق داد و فاصله‌گذاری اجتماعی به فاصله‌گیری واقعی تبدیل شده است، خانه‌های متحرک یک رویای آینده‌نگرانه به نظر می‌رسند.

ایده کار و سفر در طول همه‌گیری کووید-۱۹ تغییر زیادی کرده است و مردم به سمت مشاغلی گرایش پیدا کرده‌اند که به آنها اجازه می‌دهد از خانه یا سایر مکانها دورکاری کنند. با تشدید محدودیت‌های سفر در اوج همه‌گیری، علاوه بر الزام به رعایت قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی، اغلب جمعیت جهان در خانه‌های خود گیر افتادند. برای ارائه راه‌حل‌های مبتکرانه، طراحان از سراسر جهان خانه‌ها و محیط‌های کاری را به صورت آینده نگرانه طراحی کرده‌اند.

اما یک طراح سه بعدی از کشور بلغارستان به نام “انکو انچف”(Encho Enchev)، مفهوم “خانه سیار” را در آینده به صورت یک خانه متحرک با قابلیت راهپیمایی در انواع سطوح با کمک شش پای مکانیکی طراحی کرده است که می‌تواند در هر نقطه دلخواه، خیمه بزند.

“انچف” می‌گوید که این طرح را با توجه به محبوبیت روزافزون دورکاری و علاقه شخصی خود به طبیعت الهام گرفته است. او مردمی را دید که می‌خواهند کلان شهرها را ترک کنند و به مناطق کم جمعیت در دل طبیعت بروند، اما آسایشی را که در خانه‌هایشان داشته‌اند، از دست داده‌اند. طراحی جدید او برای ارائه راه حلی برای این موارد طراحی شده است.

“انچف” با بیان اینکه کارایی و کاربردی بودن، مهم‌ترین چیزهایی است که در طراحی یک خانه سیار به آن اهمیت داده است، به مسائل مهم دیگری مانند وزن و قدرت نیز توجه کرده است. این خانه سیار با موتورهای الکتریکی تغذیه می‌شود، اما در صورت بروز مشکلات در موتور، یک ژنراتور پشتیبان با موتور دیزلی نیز دارد.

این طرح همانطور که در تصویر قابل مشاهده است، شامل یک قاب مکعبی روی شش پایه مکانیکی است که به نظر می‌رسد از دل فیلم‌های علمی-تخیلی آینده‌نگرانه بیرون آمده است.

این خانه متحرک با پایه‌های مکانیکی خود که با لایه‌های لاستیکی ضد لغزش به ضخامت پنج سانتی متر و دو میخ بزرگ قابل نصب در پایین هر پایه برای پیچ و مهره آسان تقویت شده است، می‌تواند تقریباً در هر زمینی از جمله تپه‌های شیب‌دار و دره‌های کوهستانی تردد کند.

این خانه سیار می‌تواند در حالت ایستاده مستقر شود یا پایین بیاید و روی زمین بنشیند.

طراحی داخلی این خانه متحرک نیز از عناصر تکنولوژی پیشرفته با چشم انداز معماری آینده نگرانه الهام گرفته شده است. پنجره‌های این خانه سیار مجهز به فناوری شیشه‌های هوشمند است که در صورت نیاز می‌تواند نور خورشید را مسدود کند.

“انچف” همچنین از مبلمان خودکار و ابزارهای فناوری هوشمند در طراحی خود استفاده کرده است.

این خانه سیار با فضای ذخیره‌سازی یکپارچه، مخازن آب و سلول‌های برقی، ساکنانش را قادر می‌سازد تا به راحتی بدون نیاز به دسترسی به شبکه برق شهری زندگی کنند.

در حالی که این طرح فعلا یک طرح مفهومی است، اما می‌تواند در آینده به یک گزینه رایج تبدیل شود. آیا شما حاضرید که در چنین خانه‌ای زندگی کنید؟

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *