ترامپ درباره نتانیاهو: لعنتی بی‌وفا!

رئیس جمهوری سابق آمریکا، به خاطر تبریک نتانیاهو به جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، برای پیروزی‌اش در انتخابات ۲۰۲۰، او را به باد انتقاد گرفته و به او ناسزا گفت.

به گزارش سایت عکس پارس ، به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر سابق اسرائیل را به «بی‌وفایی» متهم کرد.

ترامپ اذعان داشت که در پیروزی نتانیاهو در انتخابات‌های بی‌شمار دو سال اخیر، بسیار به او کمک کرده و از ادعای او بر سر بلندی‌های جولان که در جنگ تصرف کرد، حمایت کرده است.

ترامپ در اوایل سال جاری میلادی، در مصاحبه‌ای با یک روزنامه‌نگار اسرائیلی نسبت به ویدیویی که در آن نتانیاهو به بایدن تبریک می‌گوید، ابراز خشم شدید کرد.

ترامپ در این مصاحبه، از نتانیاهو با نام مستعارش  یاد کرده و گفت: هیچ‌کس به اندازه من به بیبی کمک نکرد، من بیبی را دوست داشتم، من هنوز هم بیبی را دوست دارم؛ اما «وفاداری» را هم دوست دارم!‌ بی بی می‌توانست ساکت بماند، او اشتباه بزرگی مرتکب شده است.

این در حالی است که نتانیاهو ۱۲ ساعت پس از تایید نتایج انتخابات به بایدن تبریک گفت و در پیام توییتری خود، از عبارت «رئیس جمهوری منتخب» نیز استفاده نکرد. او همچنین بلافاصله پس از پست تبریک به بایدن،‌ پست دیگری در توییتر در تمجید از ترامپ منتشر کرد.

ترامپ همچنان معتقد است که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، که بایدن در آن پیروز شد، تقلب صورت گرفته است.

خشم ترامپ غالبا به خاطر ویدیویی است که از نتانیاهو در شبکه‌های مجازی منتشر کرده با تبریک به بایدن، او را «یک دوست قدیمی و صمیمی» خطاب کرده بود.

ترامپ در این مصاحبه گفت: از آن زمان، با او حرف نزده‌ام، لعنتی!

او در ادامه گفت: این طور بهتان بگویم، اگر بخاطر کمک‌های من نبود، اسرائیل نابود می‌شد.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *