لغو برگزاری حضوری امتحانات یک دانشگاه به دلیل احتمال شیوع اُمیکرون

مقامات یک دانشگاه کانادایی از احتمال شیوع سویه اُمیکرون کرونا در میان دانشجویان خود خبر دادند و به همین دلیل برگزاری امتحانات به صورت حضوری را لغو کردند.

به گزارش سایت عکس پارس به نقل از گلوبال نیوز،‌ با ادامه روند افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹ در شهر کینگستون استان اونتاریوی کانادا، دانشگاه کوئینز شیوع کووید-۱۹ در میان جامعه دانشگاهی خود را تایید کرد و احتمال داد مبتلایان به سویه امیکرون کرونا مبتلا هستند.

به این ترتیب، دانشگاه کوئینز برای رسیدگی به وضعیت فعلی اقدامات لازم را انجام می‌دهد و دانشجویان را به رعایت موارد بهداشتی تشویق می‌کند.

بر این اساس به دانشجویان این دانشگاه اعلام شده اگر طی ۱۰ روز گذشته با یک مورد مبتلا به کووید تماس داشته‌اند یا خودشان علائمی دارند، باید قرنطینه شوند و سریعا تست ‌”پی‌سی‌آر” دهند.

دانشگاه کوئینز به دانشجویان خود توصیه کرده از ورود به اجتماعاتی که مردم ماسک نزده‌اند، به شدت خودداری کنند.

همچنین این دانشگاه اعلام کرد امتحانات پایان ترم دانشگاه که به صورت حضوری در حال برگزاری بود،‌ به دلیل شیوع بیماری لغو گردید.

گفته شده، دانشجویانی که علائم کووید-۱۹ دارند، اجازه حضور در دانشگاه را ندارند و باید خود را ایزوله کنند.

اگر دانشجویی نیز به دلیل علائم یا شرایط سلامتی خود قادر به حضور در امتحانات یا کلاس نیست، دانشگاه شرایط آنها را درک می‌کند.

دانشگاه کوئینز اعلام کرده که در حال کار روی طراحی کیت‌های سریع تست کرونا است تا از اوایل هفته در دسترس دانشجویان قرار گیرد.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *