افزایش فوتی های اُمیکرون در انگلیس

معاون نخست وزیر انگلیس با رد تشدید محدودیت های اجتماعی کرونا پیش از کریسمس در این کشور گفت: تاکنون ۱۲ بیمار آلوده به سویه اُمیکرون جان خود را از دست داده اند.

به گزارش سایت عکس پارس، انگلیس سطح بی سابقه ای از موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش کرده و مقامات و وزرا هشدار داده اند که اثرات کامل موج اخیر هنوز مشاهده نشده است.

سویه اُمیکرون اولین بار ماه گذشته در جنوب آفریقا و هنگ کنگ شناسایی شد، سپس در سراسر جهان گسترش یافت و تاکنون حداقل در ۸۹ کشور گزارش شده است. گفته می شود که این سویه از ویروس کرونا از قدرت سرایت بالایی برخوردار است اما شدت بیماریزایی آن هنوز نامشخص است.

“دومینیک راب” معاون نخست وزیر انگلیس امروز (دوشنبه) اظهار کرد: علاوه بر ۱۲ مورد فوتی، در حال حاضر ۱۰۴ نفر به دلیل ابتلا به سویه اُمیکرون در بیمارستان بستری هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، وی در پاسخ به این سوال که آیا دولت پیش از کریسمس محدودیت های بیشتری را اعمال خواهد کرد، گفت: نمی توانم تضمین های سخت و سریع ارائه کنم. در ارزیابی وضعیت موجود به شدت به داده های واقعی متکی هستیم و بررسی این موضوع مهم مربوط به شدت اُمیکرون کمی بیشتر طول می کشد.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *