کره‌شمالی از آزمایش موفقیت‌آمیز یک موشک “مافوق‌ صوت” خبر داد

خبرگزاری رسمی پیونگ‌یانگ امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، کره‌شمالی روز چهارشنبه یک موشک مافوق صوت آزمایش کرد که ۷۰۰ کیلومتر به پرواز درآمد و بدون خطا به هدف اصابت کرد.

به گزارش سایت عکس پارس ، براساس گزارش خبرگزاری کی.سی.‌ان.ای، «کیم جونگ اون» رهبر کره‌شمالی در مراسم شلیک این موشک حضور نداشت.

در این گزارش آمده است: پرتاب‌های موفقیت‌آمیز آزمایشی پی در پی در بخش موشک‌ مافوق صوت دارای اهمیت استراتژیک در تسریع کار مدرن‌سازی نیروی استراتژیک ملی پیشنهاد شده توسط کنگره هشتم حزب و تکمیل مهمترین وظیفه در بین پنج وظیفه برتر در بخش تسلیحات استراتژیک برنامه پنج‌ ساله کشور است.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، ارتش کره‌جنوبی پیشتر اعلام کرده بود که کره‌شمالی صبح چهارشنبه احتمالا یک موشکی که گمان می‌رود بالستیک بوده باشد، به سمت دریای ژاپن شلیک کرد.

این آزمایش، پس از پرتاب موشک بالستیک جدید توسط پیونگ‌یانگ در اکتبر سال گذشته، اولین آزمایش موشکی کره‌شمالی در سال ۲۰۲۲ به شمار می‌رود

در سال ۲۰۲۱، کره‌شمالی اعلام کرد که یک سری آزمایش‌های موشکی موفق انجام داده است، از جمله پرتاب “نوع جدید” موشک بالستیک از یک زیردریایی، یک موشک کروز دوربرد و یک موشک مافوق صوت از یک قطار.

این آزمایش موشکی جدید در حالی انجام ‌شد که کره‌شمالی به دعوت آمریکا برای انجام مذاکرات بین دو کشور پاسخ نداده است. به دنبال آن، نمایندگان اتمی ارشد کره‌جنوبی و آمریکا چهارشنبه گفت‌وگویی تلفنی در مورد تازه‌ترین پرتاب موشکی کره‌شمالی و همچنین واکنش متحدان برگزار کردند.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *