عکسی تاریخی از ترور قاتل جان اف کندی

تصویری از لحظه ترور قاتل جان اف کندی، رئیس جمهور آمریکا به ‎دست جک روبی سوژه این هفته برنامه «عکس‌های تکان‌دهنده» از شبکه اسپانیایی‌زبان هیسپان تی‌وی شده است.

به گزارش سایت عکس پارس، «عکس‌های تکان‌دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی هر هفته با انتخاب عکسی تاثیرگذار و ماندگار در تاریخ به بررسی و نقد آن می‌پردازد و در این قسمت به عکسی از لحظه ترور قاتل جان اف کندی رئیس جمهور آمریکا اختصاص دارد. در این عکس می‌بینیم هنگامی که لی هاروی اوسوالد قاتل رئیس جمهور آمریکا در حال انتقال به زندان بود، جک روبی در میان خبرنگاران و عکاسان با شلیک گلوله او را به قتل رساند.

عکسی تاریخی از ترور قاتل جان اف کندی
تصویر ترور قاتل جان اف کندی

جان. اف. کندی رئیس جمهوری وقت آمریکا در ۲۲ نوامبر ۱۹۶۳ در دالاس، تگزاس به‎دست لی‌هاروی اوسوالد ترور شد.

عکاس این صحنه رابرت هیل جکسون است که این عکس باعث شهرت او شد.جکسون در سال ۱۹۳۴ در آمریکا به دنیا آمد. از ۱۲ سالگی با گرفتن عکس از گربه خود شروع به عکاسی کرد. شور و شوق او باعث شد عکاس دالاس تایمزهرالد و سرانجام عکاس رسمی رئیس جمهور جان اف کندی شود.

«عکس‎های تکان‎دهنده» کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی‌وی است که برای مخاطبان اسپانیایی‌زبان شبکه هیسپان تی‌وی زبانگردانی شده است. این برنامه روز جمعه یکم بهمن ماه ساعت ۰۳:۱۵ بامداد به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن همان روز ساعت ۱۰:۱۵ ،۱۹:۱۵ و شنبه ساعت‌های ۲۱:۴۵،۱۴:۱۵،۰۸:۴۵ و یکشنبه ساعت ۱۶:۴۵برای اسپانیایی‌زبان‌های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.

 

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *