افزایش ۶۱ درصدی بستری‌های کرونا در استان تهران

استاندار تهران از افزایش ۶۱ درصدی بستری‌های ناشی از ابتلا به کرونا نسبت به هفته گذشته در سطح استان تهران خبر داد.

به گزارش سایت عکس پارس، محسن منصوری در نشست خبری امروز چهارشنبه در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص آخرین اقدامات استانداری تهران در روند کنترل شیوع گسترده اُمیکرون به ویژه در بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها گفت: متأسفانه سویه جدید اُمیکرون در سطح کشور و تهران گسترش قابل توجهی داشته که بخشی از آن ناشی از ساده‌انگاری‌ها است. ساده‌انگاری‌هایی که نسبت به دستورالعمل‌هاو رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شده است. بر همین اساس روز گذشته در نخستین تصمیم فعلا به مدت یک هفته مدارس ابتدایی استان را به صورت غیرحضوری برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: بی‌تردید اگر پروتکل‌های بهداشتی و شیوه‌نامه‌های بهداشتی رعایت نشود ناچار به اعمال محدودیت‌های جدیدتر و جدی‌تری خواهیم بود.

منصوری تأکید کرد: ظرف روزهای گذشته مراجعین ۷۸ درصد افزایش نسبت به هفته گذشته داشته و بستری‌ها نیز در سطح استان تهران ۶۱ درصد افزایش پیدا کرده است. بی‌تردید آمار خوبی را شاهد نیستیم و نیازمند مراقبت‌های جدی هستیم.

وی ادامه داد: دانشگاه‌ها و دبیرستان‌ها هنوز تصمیم جدیدی برایشان اتخاذ نشده است. قطعا علاقه‌مند به تعطیلی دانشگاه‌ها و دبیرستان‌ها با توجه به افت تحصیلی دانش‌آموزان نیستیم، لذا همه باید در این زمینه مراقبت‌های لازم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در دستور کار خود قرار دهند.

استاندار تهران در ابتدای این نشست خبری با اشاره به ایام‌الله دهه فجر و تبریک این ایام گفت:‌ آنچه در ایام دهه فجر باید تداعی شود اقدامات و ارزش‌آفرینی‌هایی است که توسط دولت‌های مختلف و در مجموع نظام جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است. قطعا به تعبیر امام (ره) حفظ این انقلاب و نظام از اوجب واجبات است.

وی افزود: باید تشکر و قدردانی از همه بزرگوارانی که پیش از من در مجموعه استانداری تهران زحمت کشیده‌اند، ‌داشته باشم به ویژه آقای محسنی پندپی و معاونین ایشان که بخش اعظمی از گزارشاتی که امروز ارائه می‌کنند حاصل تلاش و زحمات این عزیزان در مجموعه استانداری تهران بوده است. عمده زحمات را این دوستان کشیده‌اند و این مسیر را ما ادامه خواهیم داد.

استاندار تهران ادامه داد: ‌با روی کار آمدن دولت سیزدهم و پس از برگزاری انتخابات موجی از امید میان مردم ایجاد شد و مردم مطالبه گره‌گشایی در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی،‌اجتماعی و… را داشته‌اند که قطعا با کار نیروهای انقلابی و جوان باید به این مطالبات مردم پاسخ دهیم. درسی که امام راحل به ما داد درس اعتماد و تکیه به مردم بود. درسی که در آن ساده‌زیستی، مدیریت توأم با اخلاص و عمل و پرهیز از سخن گفتن بدون عمل را مورد تأکید قرار می‌دهد.

منصوری در تشریح پروژه‌هایی که در دهه مبارک فجر در سطح استان تهران افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد،‌گفت: در این ایام ۱۱۹۴ پروژه با اعتباری معادل ۲۲ هزار و ۴۰۸ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد. از این پروژه‌ها ۴۷۴ مورد در حوزه اقتصادی، صنعت، معدن و تولید اشتغال است که اعتباری معادل ۱۲ هزار و ۷۶۷ میلیارد تومان را به خود اختصاص داده است و مابقی پروژه ها نیز عمرانی است که در مجموع بهره‌برداری از همه پروژه‌ها در سطح استان تهران ۱۶ هزار و ۵۹۲ اشتغال را ایجاد خواهد کرد که قطعا گام موثری در جهت کاهش نرخ بیکاری در سطح استان تهران خواهد بود.

وی ادامه داد: ‌بی‌تردید در حوزه سیاسی و اجتماعی استان تهران تصمیمات کشوری به عنوان خط مقدم پیشرانی توسعه استان قلمداد می‌شود. لذا مطالبه از دولت جدید بازنگری و اصلاح ساختارهای مدیریتی و متناسب‌سازی آن‌ها با اهداف دولت بوده است. در استان تهران حدود ۲۰۰ جایگاه مدیریتی توسط استاندار تهران مشخص می‌شود که از این ۲۰۰ جایگاه مدیریتی بیش از ۱۰۰ انتصاب جدید انجام شده که متوسط در هر روز دو انتصاب محقق شده است. در برخی موارد گله‌ای از سیر تغییرات دولت و کندی آن مطرح می‌شود اما در استان تهران در فاصله زمانی منطقی این انتصابات اتفاق افتاده و برای تمام آن‌ها نیز در کمیته‌ای تحت عنوان کمیته ارزیابی مشاهده‌های علمی در کنار بررسی صلاحیت‌های عمومی انجام شده است. امروز می‌توانیم بگوییم میانگین سن مدیران جدید منصوب در مجموعه استانداری تهران نسبت به مدیران سابق ۱۰ سال جوان‌تر شده است.

منصوری در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تشکیل قرارگاه خدمات اجتماعی در حوزه معاونت اجتماعی استانداری اشاره کرد و  افزود: موضوعات اجتماعی به ویژه آسیب‌های اجتماعی از دغدغه‌های جدی رهبر معظم انقلاب و مردم است. تشکیل قرارگاه خدمات اجتماعی بر همین اساس در دستور کار قرار گرفت و به موازات آن این قرارگاه در شهر تهران و در شهرستان‌های استان به مدیریت فرمانداران شکل گرفته است. از دیگر موضوعاتی که معاونت سیاسی-اجتماعی استانداری تهران آن را به صورت جدی پیگیری می‌کند موضوع تقسیمات کشوری است.

وی ادامه داد: استان تهران به دلیل تراکم بیش از حد، مشکلات بسیاری را در حوزه تقسیمات کشوری دارد که از راه‌حل‌های اصلی آن می‌توان اصلاح تقسیمات کشوری را نام برد که در همین راستا کارگروهی برای تدوین طرح جامع تقسیمات شکل گرفته و دنبال می‌شود.

وی تأکید کرد: در حوزه معاونت امنیتی نیز از مأموریت‌های ذاتی استانداری تهران می‌توان به پیگیری و برگزاری جلسات در این حوزه اشاره کرد. استان تهران در شاخص‌های امنیتی از استان‌های برتر کشور قلمداد می‌شود به شکلی که می‌توان گفت در استان تهران روند متداول و موارد امنیتی سازماندهی شده وجود ندارد و وضعیت مطلوبی را داریم و جز استان‌های امن کشور قلمداد می‌شویم. قطعا امن‌ترین پایتخت منطقه بلکه پایتخت‌های دنیا محسوب می‌شویم. معتقدیم امنیت تهران امنیت کشور و منطقه است لذا دستگاه‌های امنیتی مشرف به مسائل امنیتی اقدامات خود را به پیش می‌برند.

استاندار تهران تأکید کرد: یکی از مسائل مهم تهران حضور اتباع و مهاجرین خارجی است. هر چند که آمار دقیقی وجود ندارد اما پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد بیش از ۱.۵ میلیون نفر از اتباع در استان تهران حضور دارند که هیچ کجای آمار ثبت و ضبط نمی‌شوند اما از خدمات مختلف استفاده می‌کنند که نکات مدیریتی در استان تهران را فراهم می‌کند. مهمترین کار در این حوزه تهیه طرح جامع ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی است. در استان تهران به عنوان مهاجرپذیرترین استان کشور باید ضمن شناسایی، ساماندهی و ارائه خدمات مطلوب به اتباع در دستور کار قرار گیرد. به این ترتیب ما به این موضوع نگاه تهدیدمحور نداریم و نگاه فرصت‌محور به این موضوع داریم.

وی ادامه داد: در حوزه معاونت امنیتی موضوعات مربوط به مدیریت و کنترل بیماری کرونا نیز با رصد آمار و اطلاعات انجام می‌شود. جلسات کارشناسی و مدیریتی در کنار جلسات اصلی ستاد استانی مقابله با کرونا به صورت منظم تشکیل می‌شود.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *