ملکه سینمای ایتالیا درگذشت

«مونیکا ویتی» چهره نامدار سینمای ایتالیا و ستاره فیلم‌های «آنتونیونی» در سن ۹۰ سالگی درگذشت.

به گزارش سایت عکس پارس به نقل از نیویورک تایمز، «داریو فرانچسکینی» وزیر فرهنگ ایتالیا با اعلام خبر درگذشت «مونیکا ویتی» ستاره کهنه‌کار سینمای ایتالیا در بیانیه‌ای نوشت: «خداحافظ مونیکا ویتی، خداحافظ ملکه سینمای ایتالیا. امروز یک روز واقعاً غم انگیز است، ما یک هنرمند بزرگ و یک ایتالیایی بزرگ را از دست دادیم».

«موینکا ویتی» در سال ۱۹۶۰ با بازی در فیلم «ماجرا» ساخته «میکل‌آنجلو آنتونیونی» به شهرت رسید. «ویتی» با نام اصلی «ماریا لوئیزا سسیارلی» در ۳ نوامبر ۱۹۳۱ در رم به دنیا آمد و در طول جنگ جهانی دوم، زمانی که خانواده‌اش را با عروسک‌هایی سرگرم می‌کرد تا خستگی را از بین ببرد، اشتیاق خود را به تئاتر کشف کرد.

او سال‌ها بعد در مصاحبه‌ای عنوان کرده بود: «هنگامی که بمباران می‌شد و  زمانی که مجبور می‌شدیم به پناهگاه‌ها پناه ببریم، من و برادر کوچکم نمایش‌های کوچکی را برای سرگرم کردن اطرافیانمان می‌ساختیم».

او پس از فارغ التحصیلی از آکادمی ملی هنرهای دراماتیک رم در سال ۱۹۵۳، کار خود را در تئاتر آغاز کرد و در آنجا به دلیل استعداد طنز خود برجسته شد و سپس به سرعت توسط «آنتونیونی» کشف شد.

«ویتی» در مصاحبه ای در تلویزیون ایتالیا در سال ۱۹۸۲ گفت: «من به اندازه کافی خوش شانس بودم که کارم را با مردی با استعداد عالی شروع کردم که فردی معنوی، سرشار از زندگی و اشتیاق بود».

این بازیگر ایتالیایی که از یک بیماری تخریبی رنج می برد، در سال های اخیر در انظار عمومی ظاهر نمی‌شد.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *