هوای پایتخت در محدوده «ناسالم» برای گروه‌های حساس

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، روز جمعه با وجود انباشت آلاینده‌ها و تداوم شرایط جوی پایدار، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

به گزارش سایت عکس پارس، پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز جمعه (۱۵ بهمن‌ماه) با تداوم شرایط پایدار جوی و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

عدم وزش باد مؤثر در طی روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد. با شکل‌گیری تدریجی ناپایداری جوی تا اواخر وقت امروز جمعه و افزایش تندی باد تا حدودی از میزان غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

وزش باد مؤثر و گاهی نسبتاً شدید تا صبح روز شنبه (۱۶ بهمن‌ماه) همراه با احتمال بارش سبب کاهش غلظت ذرات معلق خواهد شد و در بیشتر مناطق برقراری وضعیت قابل‌قبول را به‌دنبال خواهد داشت.

وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد. شایان ذکر است با تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی شنبه(۱۶ بهمن)، پراکندگی آلاینده‌ها، برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *