لوکاشنکو از پوتین اس-۴۰۰های بیشتر خواست

رئیس جمهوری بلاروس اعلام کرد که از همتای روسی خود سامانه‌های دفاع موشکی اس-۴۰۰ بیشتر خواسته تا آنها را در امتداد مرز غربی کشورش مستقر کند.

به گزارش سایت عکس پارس، به نقل از ان دی تی وی، در ششمین روز از حمله روسیه به اوکراین، الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس در نشست شورای امنیت این کشور گفت: از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه خواسته ام تا سامانه های دفاع موشکی اس-۴۰۰ بیشتری در اختیار ما قرار دهد تا آنها را در امتداد مرز غربی این کشور با لهستان مستقر کنیم. تعدادی از این سامانه‌ها در حال حاضر در امتداد مرز جنوبی با اوکراین مستقر شده‌اند.

وی سه شنبه گفت: دستور داده‌ام تا پنج گروه جنگی تاکتیکی برای حفاظت از مرز جنوب کشور با اوکراین اعزام شوند. اما نیروهای بلاروس در جنگ روسیه با اوکراین مشارکت نخواهند کرد.

این گروه‌های جنگی شامل صدها سرباز مجهز به توپخانه و خودروهای زرهی خواهند بود. لوکاشنکو گفت: هلی‌کوپترها و هواپیماهای جنگی در حال حاضر از مرز جنوبی این کشور حفاظت می کنند.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *