ازدحام در کعبه

مسجدالحرام همزمان با روزهای پایانی ماه رمضان به پرازدحام‌ترین حالت خود در دوران کرونا رسید.

به گزارش سایت عکس پارس ، تعداد عمره‌گزاران در مسجدالحرام از مرز یک میلیون نفر گذشته، این بیشترین جمعیتی است که از زمان آغاز همه‌گیری کرونا در کعبه گردهم آمده‌اند. افزایش جمعیت عمره‌گزاران و زائران در مسجدالحرام همزمان با عمره رمضان و همچنین کاهش محدودیت‌های کرونا در عربستان اتفاق افتاده است.

درحال حاضر الزام استفاده از ماسک در مسجدالحرام برداشته شده، اما همچنان امکان تماس با کعبه برای زائران وجود ندارد.

ازدحام در کعبه

همزمان با ازدحام جمعیت زائران و عمره‌گزاران در آخرین پنجشنبه و جمعه ماه رمضان، رجب طیب اردوغان ـ رییس‌جمهور ترکیه ـ و شهباز شریف ـ نخست‌وزیر پاکستان ـ در سفر به عربستان اعمال عمره را نیز به جای آوردند.

عربستان با افزایش جمعیت در عمره رمضانیه، خود را برای میزبانی از حج تمتع پس از دو سال وقفه آماده می‌کند. حج واجب که یکی از اصلی‌ترین مراسم‌های عبادی و زیارتی مسلمانان محسوب می‌شود، که در دو سال گذشته به خاطر همه‌گیری کرونا، با حضور محدود ساکنان این کشور برگزار شد. امسال قرار است حج با جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر برپا شود که حدود ۸۵۰ هزار نفر از آن‌ها زائران خارجی هستند. ایران نیز قرار است با حدود ۳۹ هزار و ۶۰۰ نفر زائر در حج امسال حضور داشته باشد.

ازدحام در کعبه

ازدحام در کعبه

ازدحام در کعبه

ازدحام در کعبه

ازدحام در کعبه

ازدحام در کعبه

ازدحام در کعبه

ازدحام در کعبه

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *