افتتاح ۴ نمایشگاه تجسمی؛ خطاطی، نقاشی، عکاسی و طراحی

چهار نمایشگاه تجسمی با عنوان‌های «ماهورا»، «خم گیسو»، «نشت» و «زنان با چشمان بسته» در روزهای آینده افتتاح خواهند شد.

به گزارش سایت عکس پارس، جزئیات برگزاری این نمایشگاه‌ها به شرح زیر است:

ماهورا

این نمایشگاه گروهی نقاشی با حضور ۲۶ هنرمند در نگارخانه نقش جهان توسط گروه هنری بهناز راد حسینی جمعه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ از ساعت ۱۶ الی ۲۰ افتتاح می‌شود.

بازدید از این نمایشگاه همه روزه جز شنبه‌ها تا ۲۸ اردیبهشت از ساعت ۱۷ تا ۲۰ مقدور است.

افتتاح ۴ نمایشگاه تجسمی؛ خطاطی، نقاشی، عکاسی و طراحی

خم گیسو

آئین گشایش نمایشگاه آثار خوشنویسی صفر نورزاد با عنوان «خم گیسو» روز سه شنبه مورخ ۲۰ اردیبهشت ساعت ۱۶ در گالری ابوالفضل عالی برگزار می‌شود.

صفر نورزاد در این نمایشگاه دریافت خود را از خط شکسته نستعلیق در شیوه قدما به خصوص از دوران قاجار در معرض دید عموم قرار می‌دهد.

صفر نورزاد دارای مدرک ممتاز خوشنویسی بوده و از سال ۱۳۸۷ مدرس رسمی انجمن خوشنویسان ایران است.

 

افتتاح ۴ نمایشگاه تجسمی؛ خطاطی، نقاشی، عکاسی و طراحی

نمایشگاه آنلاین «نشت» 

نمایشگاه آنلاین عکس با عنوان «نشت» با حضور ۱۰ عکاس و با گردآوری بابک حقی از ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ در گالری آرتیبیشن برپا خواهد شد.

مجموعه آثار این نمایشگاه بر اساس خاصیت نشت نور در فیلم عکاسی و بداهگی آن شکل گرفته است.

عکاسان حاضر در این نمایشگاه عبارتند از اکبر ظاهری، امیرحسین نامی، بابک حقی، مهران سبزقبائی، مهدی بندری، زهرا خداداده، وحید تهامی، رضا شریفی، بنیامین بهادری و هوفر حقیقی.

بابک حقی، کیوریتور این نمایشگاه در بخشی از بیانیه‌ این  نمایشگاه آورده: «گذر از نسل دوربین‌های آنالوگ و پدید آمدن امکانات و تعاریف جدید برای رسانه عکاسی، هنوز دنیای آنالوگ و نقش اتفاق و بداهگی در فیلم‌های عکاسی جذابیت خود را برای بعضی از عکاسان و هنرمندان عکس‌بنیان حفظ کرده است. قابلیت‌هایی که اکنون به واسطه نرم‌افزارهای ویرایش تصویر در فضای دیجیتال امکان‌پذیر است اما با این تفاوت که در فضای دیجیتال، ذهن عکاس (سوژه) پدیدآورنده‌ی این جلوه‌های تصویری‌ است و در فضای آنالوگ ماده شیمیایی حساس به نور و ساختمان دوربین».

نمایشگاه آنلاین عکس «نشت»، از تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه تا اول خرداد ۱۴۰۱ بر روی وب‌سایت گالری آرتیبیشن به آدرس: http://arthibition.net/fa/gallery/exhibitions قابل دسترس عموم خواهد بود.

 

افتتاح ۴ نمایشگاه تجسمی؛ خطاطی، نقاشی، عکاسی و طراحی

زنان با چشمان بسته 

نمایشگاه آثار امیرحسین عالی با عنوان «زنان با چشمان بسته» ١۶ اردیبهشت ماه در گالری ژاله افتتاح شد. در این نمایشگاه آثار طراحی روی کاغذ به نمایش درآمده است که هر کدام از آن‌ها پرتره‌ای از یک زن و تنهایی وجودی انسان را نشان می‌دهد. طراح در این آثار با کمترین استفاده از ابزار، تنها خطوط سیاه را روی سفیدی کاغذ آورده است و در ساده‌ترین شکل ممکن به بیان احساس و انتقال آن به مخاطب پرداخته است.

امیرحسین عالی درباره شکل‌گیری این مجموعه گفت: سال‌ها پیش فقط طراحی‌های کلاسیک را می‌شناختم و فکر می‌کردم که هر چقدر هم خوب کار کنم نمی‌توانم مانند آنها طراحی کنم. این مقایسه‌ها باعث می‌شد که ناامید شوم اما در سال‌های بعد متوجه شدم چیزی که نیاز دارم یک فضای شخصی است تا بتوانم خودم را در آن جستجو کنم. این جست و جوها مرا به مشاهده کردن ترغیب کرد و مجموعه فعلی آثارم ادامه همین روند مشاهده کردن است. این مجموعه شامل طراحی‌های واقعیت‌گرایانه و حاصل تمرکز من روی امر طراحی است که در طول هشت سال گذشته بر اساس تمامی مشاهدات و آنچه در این سال‌ها با آن مواجه بودم شکل گرفته است.

عالی با اشاره به طراحی معاصر گفت: امروزه تعریف طراحی خیلی گسترده شده و نمی‌توانیم بگوییم فقط کسی که با مداد کار می‌کند طراح است، بلکه با نور، چیدمان و هر ابزار و رسانه دیگری می‌توان طراحی کرد. طراحی می‌تواند یک مدیای مستقل باشد و قرار نیست صرفاً به عنوان ستونی برای شکل‌گیری نقاشی باشد. اما در این مجموعه با توجه به اینکه یکی از اهداف من جست وجو در یک دوره خاص و برخوردی کلاسیک با طراحی بود، با مداد روی کاغذ و بدون رنگ به طراحی پرداختم.

نمایشگاه «زنان با چشمان بسته» تا ٢۶ اردیبهشت ١۴٠١ در گالری ژاله به نشانی خیابان سمیه، بعد از خیابان مفتح، بن بست پروانه، پلاک ۴ برپاست. علاقه‌مندان می‌توانند هر روز به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۳ تا ۲۱ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به گالری ژاله مراجعه کنند.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *