عکسی تاریخی از لحظه ترور

برنامه «عکس‌های تکان دهنده» از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی‌وی در این قسمت به نمایش و بررسی عکسی از یاسوشی یاگو، عکاس خبرگزاری «ماینیچی شیمبون» ژاپن از لحظه ترور «اینجیرو آسانوما» می‌پردازد.

به گزارش سایت عکس پارس ، «عکس‌های تکان‌دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی که هر هفته با انتخاب عکسی تاثیرگذار و ماندگار در تاریخ به بررسی و نقد آن می‌پردازد، در این قسمت عکسی تاریخی از لحظه ترور «اینجیرو آسانوما»، رهبر حزب سوسیالیست ژاپن در سال ۱۹۶۰ میلادی را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

این عکس از لحظه حمله یک دانشجوی راست‌گرا به رهبر حزب سوسیالیست ژاپن است که به مرگ وی ختم شد و موضوعاتی همچون حمله به سیاستمداران در جهان و استفاده از تصاویر خشونت‌بار در رسانه‌ها را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

این عکس که توسط یاسوشی یاگو، عکاس خبرگزاری «ماینیچی شیمبون» ژاپن ثبت شده است، به حدی تاثیرگذار بود که علاوه بر دریافت جایزه جهانی عکس فوتوژورنالیسم، توانست بعد از حدود یک سال جایزه معتبر «پولیتزر» را نیز به خود اختصاص دهد که برای اولین بار این جایزه، به یک غیرآمریکایی اختصاص یافت.

«عکس‎های تکان‎دهنده» کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی‌وی است که برای مخاطبان اسپانیایی‌زبان شبکه هیسپان تی‌وی زبانگردانی شده است.

این برنامه روز پنجشنبه، ۲۹ اردیبهشت ماه ساعت ۰۴:۱۵ بامداد به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن همان روز ساعت ۱۱:۱۵،۱۵:۱۵ و روز جمعه ساعت‌ ۱۳:۱۵ برای اسپانیایی‌زبان‌های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *