طالبان به دنبال روابط خوب با آمریکا و جهان است

سرپرست وزارت کشور افغانستان گفت، طالبان افغانستان به دنبال روابط خوب با آمریکا و جامعه بین‌الملل است.

به گزارش سایت عکس پارس، سراج‌الدین حقانی، سرپرست وزارت کشور افغانستان در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی.ان.ان گفت: کسی با آموزش زنان در افغانستان مخالف نیست. به زودی اخبار خوبی درباره آموزش دختران منتشر می‌شود و مکانیسمی در این مورد در دست انجام است.

وی افزود: همه ما معتقدیم که آموزش به عنوان نعمتی از جانب خداوند خلق شده که برای زن و مرد ضروری است. همانطور که پیشتر اشاره کردم، هیچکس مخالف آموزش نیست. مشکل آموزش مبتنی بر طرز تفکر و درک افغانی، جنبه فرهنگی افغانستان است. بحث تنظیم احکام و اصول اسلامی در این مورد وجود دارد.

این مقام مسئول طالبان افغانستان در پاسخ به این سوال که آیا هنوز آمریکا را “دشمن” می‌داند، گفت: ما به آمریکا به چشم دشمن نگاه نمی‌کنیم و به توافق دوحه پایبندیم. ما خواهان روابطی بر مبنای اصول و هنجارهای دیپلماتیک با آمریکا هستیم. باید شفاف سازی کنم. در ۲۰ سال گذشته اوضاع در افغانستان حالت جنگ و دفاع داشته است.

حقانی افزود: وقتی توافق دوحه انجام شد، ما تصمیم گرفتیم که در این مورد صحبت نکنیم. در آینده مایلیم روابط خوبی با ایالات متحده و جامعه بین‌المللی داشته باشیم. یکبار دیگر تاکید می‌کنم که خاک افغانستان برای تهدید هیچکس مورد استفاده قرار نخواهد گرفت.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *