مرحوم محمدپرست هنر را در خطه خواف زنده نگاه داشت

یک استاد بازی‌ها و رسوم آئینی با اشاره به جایگاه هنری عثمان محمدپرست گفت: مرحوم عثمان محمدپرست از پیشکسوتان حوزه هنر بود که توانست با استعداد و فعالیت‌های خود هنر را در خطه خواف زنده نگاه دارد و در این حوزه شاگردانی هم تربیت کند.

به گزارش سایت عکس پارس فاروق کیانی در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: با وجود لطف کمتری که مسئولان هنری به شرق خراسان دارند اما باز هم هنرمندان بزرگی در این منطقه پرورش یافته‌اند.

وی تصریح کرد: علی‌رغم این موضوع باز هم هنرمندان بزرگی در این منطقه پرورش یافته‌اند که هر کدام شاگردانی را تربیت کردند که باعث شده این هنرهای آئینی، نواها و آواهای اساطیری در این منطقه رونق یابد و هنر خود را به جهان و جهانیان معرفی کنند تا همه بدانند که در این منطقه چنین کسانی بوده، هستند و خواهند بود.

این استاد هنرهای آئینی خراسان با اشاره به فوت عثمان محمدپرست و بیان اینکه محمدپرست کارنامه هنری درخشانی دارد، خاطرنشان کرد: وجود عثمان محمدپرست برای هنر و هنرمندان مانند گنجینه بود و باید قدر افرادی مثل او نظیر استاد غفاری و… در منطقه جام و دیگر اساتید را که گنجینه‌های بزرگی هستند، بدانیم.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *