نظر ترامپ درباره شهادت دخترش

پس از آنکه ایوانکا ترامپ در کمیته حقیقت‌یاب ششم ژانویه شهادت داد که در مورد نظر پدرش مبنی بر تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا با وی هم‌نظر نیست، دونالد ترامپ اعتبار دختر خود را به عنوان یک شاهد زیر سوال برد.

به گزارشسایت عکس پارس، به نقل از پایگاه خبری دیلی بیست، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در پیام‌های متوالی در شبکه اجتماعی خود به نام «حقیقت»، موافقت خود با درخواست شورشی‌ها برای اعدام معاون سابق خود، مایک پنس را تکذیب کرد و همچنین بار دیگر ادعای بی‌اساس تقلب انتخاباتی خود را تکرار کرد.

ایوانکا ترامپ، دختر دونالد ترامپ در کنگره آمریکا شهادت داد که پس از آنکه ویلیام بار، دادستان سابق آمریکا در دولت ترامپ به او گفته است که در انتخابات تقلبی صورت نگرفته، ایوانکا هم نظرش را عوض کرده است. او گفت: من به دادستان کل ویلیام بار احترام می‌گذارم، پس چیزی که گفت را پذیرفتم.

به نظر می‌رسد که این اظهارات به مزاج پدر ایوانکا خوش نیامده است. دونالد ترامپ پس از آنکه اظهارات ایوانکا منتشر شد، در شبکه اجتماعی خود به دنبال‌کنندگانش گفت که به حرف‌های دخترش اهمیتی ندهند و نوشت: «ایوانکا ترامپ در روند مشاهده و بررسی نتایج انتخابات حضور نداشت. مدت‌ها بود که در جریان مسائل نبود و به نظرم فقط سعی داشت به ویلیام بار و موقعیت او به عنوان دادستان کل احترام بگذارد (بار مزخرف بود!)»

اما تنها اظهارات ایوانکا نبود که ترامپ را خشمگین کرد.

لیز چنی، عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا فاش کرد که ترامپ در روز حمله به کنگره آمریکا با شعارهای معترضان مبنی بر اعدام مایک پنس به شکل تکان‌دهنده‌ای موافقت کرده است. به گفته لیز چنی، ترامپ گفته بود: مایک پنس لایق این (مجازات) است.

ترامپ نسبت به این گفته هم واکنش نشان داد و نوشت: هرگز چنین چیزی نگفتم و حتی به آن فکر هم نکردم. مایک پنس را دار بزنید! این جمله‌ای است که یا ساخته ذهن کسی است که می‌خواهد مشهور شود، و یا خبر جعلی است!

او ادامه داد: آنچه به آن «هجوم به ساختمان کنگره» می‌گویند را من به راه نیانداختم، بلکه نتیجه تقلب و سرقت انتخابات بود.

ترامپ همچنین کمیته منتخب دو حزبی مجلس نمایندگان آمریکا را به «پیگیری موهومات سیاسی» متهم کرد و آن را هیئتی یک‌جانبه و متعصب دانست.

در جلسه استماع روز پنجشنبه در مجلس نمایندگان آمریکا، بنی تامسون، رئیس دموکرات این کمیته مستقیما ترامپ را مقصر حمله به ساختمان کنگره در ششم ژانویه ۲۰۲۱ دانست.

تامسون گفت: «او گروهی از مخالفان داخلی قانون اساسی را برانگیخت تا به کنگره حمله کرده و دموکراسی آمریکایی را واژگون کنند». لیز چنی هم ادعای مکرر تقلب انتخابات ترامپ را دلیل حمله به ساختمان کنگره دانست. چنی گفت: ترامپ فراخوان این تجمع را داد، جمعیت را گردهم آورد و آتش این حمله را برافروخت.

انتهای پیام

مدیر سایت

سایت خبری تحلیلی عکس پارس رسانه ای مستقل محسوب می‌شود که فارغ از هرگونه خط مشی سیاسی سعی در انعکاس اخبار ایران و جهان با هدف محترم شناختن حق دانستن برای مردم دارد.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *